Társadalmi tőke és helyi közösségek

A kiírt témát kizárólag Projekt II. esetében választhatják a hallgatók

Társadalmi tőke és helyi közösségek

„A kapcsolatok számítanak…de nem mindegy, hogy kivel és milyen, még inkább, hogy mi célból…magamért és/vagy a közösségért” Vagyis a társadalmi tőke, mint a helyi közösségek egyik legfontosabb társadalmi/gazdasági erőforrásának vizsgálata.

A hallgató - elméleti és módszertani bevezető konzultációk után – önálló kutatómunkával vizsgálja a saját helyi közösségében rejlő társadalmi tőkét. Első sorban azoknak a hallgatóknak ajánlott, akik kis társadalmi/lakó közösségben élnek, jól ismerik azok tagjait, vagy lehetőségük van minél több taggal felvenni a kapcsolatot. Előny, ha tudnak valamilyen folyamatban lévő vagy tervezett fejlesztési pályázatról (pl. iskola felújítás, város- és faluszépítés, élhetőbb környezet kialakítása stb.…).

4. Előzetes elvárások

Szociológia, mint alapismeret elvárt, a jó kapcsolatteremtő képesség előny